Telefon: +420 461 311 669
Mobil:    +420 731 449 209
Mobil:    +420 733 539 564 kabinet 2.stupně

Školní družina:
Hana Zmeškalová:  +420 734 392 469
Eva   Krušinová:       +420 734 392 470

E-mail:                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka: 6giv2cp

Čtvrtek se nesl v duchu očekávaného karnevalu v naší družině. Obě oddělení po domluvě připravila výzdobu a program. Rodiče pomohli s občerstvením, za což jim patří veliké díky.

Vše začalo převlečením se do kostýmů. Následovala promenáda ve trojicích a individuální představení masek.

Soutěže byly pestré. První balónková do hudby, kde vyhrál Nico Juhás.

Vázání pěti uzlů na rychlost vyhráli Ondra, Emička a Veronika.

Kreslení se zavázanýma očima bylo veselé, plné výtvarných originálů. Pobavily  se všechny děti. Tanec byl střídán s občerstvením, vládla dobrá nálada.

Prostě se to povedlo a my se těšíme na další povedenou akci.

Děti z 1. a 2. oddělení školní družiny

Okresní kolo soutěže v angličtině proběhlo v Litomyšli ve čtvrtek 15. 2. Z naší školy se účastnil Jan Kalina v kategorii 8. a 9. tříd.

Účastníci stejně jako ve školním kole v první části absolvovali poslech, na jehož základě museli odpovědět na písemné otázky. V druhé části, která byla ústní, se museli představit, pohovořit o rodině, koníčcích, škole a denním programu, museli popsat náhodně vybraný obrázek a také hovořit na vylosované téma. Hodnocena je pohotovost, jazyková i gramatická vyspělost a komunikativnost. Honza je teprve osmák, takže jel hlavně na zkušenou. Byl ovšem skvělý a nakonec se umístil na výborném třetím místě. Bohužel to je první nepostupové místo, takže do krajského kola se letos nepodívá.

Blahopřejeme ke krásnému umístění a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Hana Řebíčková

"Přinášíme vám malou ukázku z našeho vyrábění v družině. Zkoušíme i užitečné a praktické věci, třeba jehelníčky se šitíčkem. A líbí se nám barvy a klauni přece barevní jsou..." 

děti z 1. oddělení

 

 

Kdy:  27. - 28. 2. (úterý a středa)
Doba: 6:45 - 7:45 a 14:30 - 15:00 
Místo: školní dvůr (přístup z ulice Gorazdova)

 RNDr. Alena Purketová
Koordinátor EVV

 

 

 

 

 

Od pondělí 22. 1. do soboty 27. 1. se uskutečnil tradiční lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnila čtvrtá třída společně s devíti dětmi ze sedmé třídy.
Lyžařské podmínky byly celý týden výborné, pouze ve středu lehce mžilo, ale ani to nám nezabránilo v lyžování. S prvním a druhým družstvem jsme lyžovali hned od prvního dne na sjezdovce. Druhý den se k nám připojilo i třetí družstvo, které se mezitím v lyžařské školičce naučilo zastavit a regulovat jízdu. Všechny děti zdokonalili své lyžařské dovednosti a nebyl nikdo, kdo by nevyjel vlekem a nesjel hlavní zdobnickou sjezdovku. Každý večer se se děti účastnily nějaké soutěže. Soutěžilo se v piškvorkách a stolním tenise. Ve středu si obě třídy pro sebe navzájem připravily program. Čtvrťáci měli pásmo scének a sedmáci vymysleli pro mladší spolužáky hru, po které si každý vysloužil sladké lízátko. Proběhl večerní Lopaťák, každoroční závod na lopatách, tentokrát však byla trať osvětlena loučemi. V pátek večer byl karneval a diskotéka. Všechny děti byly úžasné a pobyt na horách si velice užily a již se těší na příští rok.

Mgr. Vladimíra Machačová, PaedDr. Zdeňka Hošková

 

 

Líbila se další půlhodinka matematiky s rodiči, kdy zvládli statistiku i hry s dřívky na výbornou! Podívejte se na video  (88 MB).

Skvěle dopadlo i vysvědčení, protože všichni žáci 1. třídy mají samé jedničky!

Mgr. Eva Šařecová

Čtvrtého září se do naší šesté třídy sešly děti ze tří základních škol. Čekalo nás nové prostředí, jiní vyučující, nové předměty, zážitky, dojíždění i projekt „Na pohodu.“

Sžili jsme se na Srnčím, stali jsme se „laskavci“, sbíráme baterie, papír a hliník. Učíme se pracovat s atlasem světa, s mikroskopem, vyráběli jsme plastické modely krajiny, hledáme násobky a rýsujeme úhly, víme, jak postavit pyramidu, či ohýbáme slovní druhy…

V říjnu jsme společně plnily úkoly v pracovních listech na nově otevřené naučné stezce Dějiny školství v Moravské Třebové. Zvládli jsme i „večerní procházku“ zámeckou zahradou. Se sedmáky jsme se „vypravili“ do Brazílie. Také jsme připravili mátovou limonádu, pravidelně uzobáváme „zdravé ovoce do škol“ a nepohrdneme „školním mlékem“.

V prosinci nás navštívil Mikuláš a před Vánocemi jsme si připravili vánoční tombolu s dárky a vánočním cukrovím od maminek.

A s chutí se pustíme do druhého pololetí!

RNDr. Alena Purketová

 

    Naše škola je školou udržitelného rozvoje a ekologickou školou Pardubického kraje

              

 

 

 

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com