E-mail:                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Místo: školní dvůr (přístup z ulice Gorazdova)
Co: papír, noviny, časopisy, výkresy,...
      hliník - zmačkané plechovky, AL obal, víčka,...

RNDr. Alena Purketová
Koordinátor EVVO

V úterý 22. května se uskutečnilo krajské kolo OVOV, na které se z okresního kola kvalifikovali Jindra Vyroubal, Adam Svozil a Natálka Musilová. Bohužel Natálka onemocněla a krajského kola se nezúčastnila. Oba chlapci dokázali prodat více než měsíční intenzivní trénink a umístili se na stupních vítězů. Adam Svozil zvítězil a zajistil si přímý postup na Republikové finále, které se uskuteční v září v Brně. Jindra Vyroubal byl o pouhých 8 bodů třetí.

Soutěžilo se v šestiboji, složeného z běhu na 60 m, skoku do dálky, hodu míčkem, 2 minuty leh – sedy, 2 minuty shyby na šikmé lavičce a běhu na 1.000 m.

Chlapcům velice gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Za učitele TV Mgr. Vladimíra Machačová

24. 5. začíná každoroční Sportovně přírodovědný kurz žáků 1. - 3. tříd v rekreačním areálu Srnčí v Moravské Třebové.

Žáci se zde budou po dobu tří dnů sžívat, pracovat v kolektivu a rozvíjet své zájmy a dovednosti.

Ukončení kurzu proběhne v sobotu 26. 5. 2018 ve 14:00 hodin, kdy děti v pochodovém stylu dorazí ke škole. Jejich zavazadla jim sem budou přivezena.

Program akce

Karel Moravec

Pátek 18. 5. byl opět jiný. Hřiště ožilo sportem a pohybem dětí z obou oddělení družiny.

Disciplíny - běh na jedno kolečko, hod kriketem a skok z místa - prověřily naší obratnost, rychlost a sílu. Vítězství si vybojovali ti nejlepší.

V hodu bylo umístění: 3. místo Šimon Lustyk, 2. místo Tomáš Češka a 1. místo Honza Troják.

V běhu byl první Adam Ptáček, druhý byl Honza Troják a třetí Tomáš Češka.

Skok z místa rozdělil místa takto: třetí byl Tomáš Češka, druhý Honza Troják a první místo patří Ondrovi Smolíkovi.

Všechny děti ale dostaly i sladkou odměnu jako cenu útěchy.

Velká gratulace a zase někdy příště na školním hřišti u sportu!

Eva Krušinová

Předškoláci z MŠ Piaristická navštívili prvňáčky a vyzkoušeli si s nimi výuku ve skupinách. Učivo o domácích zvířatech zvládli všichni na výbornou a my jim budeme přát, aby jejich start školní docházky byl stejně úspěšný!

Mgr. Eva Šařecová

Ve středu 16. 5. 2018 se uskutečnilo na naší škole první kolo školního turnaje v Goblících jedlících. Goblíci jedlíci je hra podobná piškvorkám, která rozvíjí paměť, logické myšlení a rychlé rozhodnutí.

Do soutěže se přihlásilo 27 žáků 5. – 9. tříd, kteří byli dle věku rozděleni do dvou kategorií. V kategorii žáků 5. – 6. tříd se nejlépe vedlo Lukáši Benešovi, který obsadil 1. místo, Andree Pavlíkové, které patřilo 2. místo, a Radimu Kadidlovi, který se umístil na 3. místě. V kategorii žáků 7. – 9. tříd zabodovali Jan Kalina (1. místo), Martin Peterka (2. místo) a Jaromír Prosecký (3. místo).

Poděkování za příjemně strávené odpoledne a fair play hru patří bez rozdílu všem účastníkům turnaje.

Už teď se na další kolo soutěže těší vyučující matematiky.

vyučující matematiky

Dne 10.5.2018 se uskutečnilo na dopravním hřišti v Moravské Třebové oblastní kolo soutěže mladých cyklistů.

Naše dva týmy  ve složení Adam Burda, David Burda, Viktorie Bártová, Aneta Hladíková – mladší žáci a Antonín Tichý, Martin Pohl, Zuzana  Jáchymová a Veronika Rejchrtová -  starší žáci, obsadily ve velké konkurenci třetí místa.

Blahopřejeme !

Mgr. Petr Hrdina

Ve středu 18. dubna se uskutečnilo krajské kolo OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), kterého se naše škola tradičně zúčastnila.

V letošním školním roce jsme se na závody připravovali v kroužku, kam chodily hlavně mladší děti. A ty se mohou pochlubit krásnými výkony. V ročníku 2008 se chlapci umístili na prvních třech místech. Zlatý byl Jindra Vyroubal, stříbrný Adam Svozil a bronzový Dominik Müller. Podobně si vedly dívky ročníku 2008. Natálka Musilová byla stříbrná a Bětka Nováčková bronzová. I v dalších kategoriích jsme obsadili přední místa. Účastnilo se i družstvo, ale tam jsme výraznější úspěch nezaznamenali, umístili jsme se na 6 místě. V jednotlivcích ročníku 2003 startovala Alena Pavlů, která byla čtvrtá.

Do krajského kola postoupili Jindra Vyroubal, Adam Svozil a Natálka Musilová. Přejeme jim hodně sil do tréninku!

Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci školy.