Telefon: +420 461 311 669
Mobil:    +420 731 449 209
Mobil:    +420 733 539 564 kabinet 2.stupně

Školní družina:
Hana Zmeškalová:  +420 734 392 469
Eva   Krušinová:       +420 734 392 470

E-mail:                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka: 6giv2cp

Kdy: pátek 25. 1. 2019
Doba: 7:00 - 7:45 a 14:30 - 15:30
Místo:   
školní dvůr (přístup z ulice Gorazdova)
Co: papír, karton.
hliník - zmačkané plechovky, AL obal, víčka,...
baterie

 

 RNDr. Alena Purketová
Koordinátor EVVO

 

 

 

 

 

 

Obě oddělení družiny využili sněhovou nadílku, která napadla. Báli jsme se, že nevydrží, ale stihli jsme zabobovat si a vydovádět se na sněhu.

Počkáme si ještě na další nadílku sněhu a vyrazíme opět za řáděním a smíchem mezi sněhovými vločkami.

Děti 1. a 2. oddělení družiny

 

Úterý bylo u nás plné vitamínů a dobrůtek. Nejdříve jsme ale udělali test znalostí, co víme o zdravém životním stylu.

Test byl jednoduchý, zvládli jsme ho všichni, dokonce jsme se dozvěděli i nové věci. Pak jsme už jenom zdravě mlsali ovoce a zeleninku. Bylo to moc dobré.

Děti 2. oddělení školní družiny

Fotogalerie

Před vánočními prázdninami zažili žáci 8. a 9. ročníku naší školy na výstavě v Národním muzeu sváteční příběh společného soužití Čechů a Slováků od vzniku Československé republiky po současnost.

Po prohlídce otevřených částí nově opraveného Národního muzea následovala společná procházka Prahou, kde nás průvodkyně upozornila na významné stavby ze zmíněného období.

Podívali jsme se k Obecnímu domu, kde byl podepsán zákon, kterým se nová republika ustanovila, také k Rudolfinu, kde byl v letech 1920, 1927 a 1934 zvolen prezidentem Republiky československé T. G. Masaryk.

Viděli jsme památník Jana Palacha a sochu svatého Václava na Václavském náměstí. Z nábřeží Vltavy jsme pozorovali Pražský hrad, Kramářovu vilu a Strakovu akademii.

Na Staroměstském náměstí jsme vedle památníku Jana Husa vzhlédli do výšky vánočního stromu, přivoněli k vánoční atmosféře Prahy, ochutnali dobroty na tradičních vánočních trzích, zazvonili na zvonek a … výletu byl konec.

Mgr. Martin Krejčí


Fotogalerie

Druháčci si zpestřili poslední den roku svým kuchařským uměním. Ve skupinách si připravili jednohubky a pak si na nich i pochutnali. Tečkou za rokem 2018 byly dárky pod stromečkem.

Mgr. Eva Šařecová

Fotogalerie z 1. oddělení      Fotogalerie z 2. oddělení

Dne 19. 12. proběhla v 1. oddělení školní družiny vánoční besídka pro rodiče i děti.

Na programu bylo krátké recitační pásmo, koledy za doprovodu harmoniky a klavíru.

Rodiče i prarodiče donesli spoustu cukroví, slaného pečiva i džusů. Sešli jsme se v hojném počtu a vše se vydařilo, spokojení rodiče i děti, takto jsme navodili předvánoční atmosféru.                                 

Děti z 1. oddělení a vychovatelka

 

 

Středa byla naším dnem. Plná družina rodičů, prarodičů, tetiček, strýčků a nás, dětí z družiny. Nádherně strávený čas.

 

V našem vystoupení bylo všechno: veršíky, písničky, koledy, scénky, tanec i sport - hokej a gymnastika. Každý se snažil, jak nejvíc mohl, vydal ze sebe to nejlepší.

 

Hlavní ale bylo setkání nás všech v předvánočním čase, abychom nezapomínali na podstatu Vánoc. Na dobro v lidech, na pomoc potřebným a na bytí spolu...

 

Přejeme všem krásné Vánoce a hodně zdraví."

 

Děti z 2. oddělení družiny

Dne 11. 12. 2018 se v našem regionu uskutečnilo 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. V SPŠCH Pardubice si změřili své síly žáci 8. a 9. ročníků ZŠ dokonce ze tří krajů, z Pardubického, Královéhradeckého a Středočeského. Naši školu letos reprezentovali Eliška Charvátová, která se 77,5 bodu a časem 0:53:04 probojovala na pěknou 45. Pozici, a Honza Kalina se 72 body a časem 1:01:51 uhájil 79. místo. Vzhledem k tomu, že se tohoto kola soutěže zúčastnilo 418 žáků, kteří postoupili z celkového počtu 6 000 zúčastněných ze 178 škol, můžeme být na ně náležitě hrdí.

Gratulujeme!

RNDr. Alena Purketová

Fotogalerie

Ve středu 5. prosince prožili žáci 1. ročníku nevšední den.

Prvňáčci přišli v přestrojení za čertíky a během dopoledne plnili ve skupinách čertovské úkoly. Museli sestavit čertovskou rodinu, rozluštit přesmyčky, spočítat různé druhy rohů. Své štěstí si vyzkoušeli při házení kostkou.  V tělocvičně si děti zahrály čertovskou honičku i kopanou a také házely míčem na cíl.

Na závěr přivítaly sv. Mikuláše s doprovodem, který přinesl dětem sladkou odměnu.

Celé dopoledne mělo kouzelnou atmosféru.

Žáci 1. ročníku a PaedDr. Zdeňka Hošková

 

    Naše škola je školou udržitelného rozvoje a ekologickou školou Pardubického kraje

              

    Spolupracujeme
             

 

 

 

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com