Telefon: +420 461 311 669
Mobil:    +420 731 449 209
Mobil:    +420 733 539 564 kabinet 2.stupně

Školní družina:
Hana Zmeškalová:  +420 734 392 469
Eva   Krušinová:       +420 734 392 470

E-mail:                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka: 6giv2cp

Vážení rodiče,

dne 7. 12. 2017 proběhnou od 7:30 do 16:00 v kanceláři školy volby do školské rady z řad rodičů, volí se tři zástupci.

Listina kandidátů je zveřejněna od 22. 11. 2017 na nástěnce u kanceláře a v přiloženém souboru - listina navržených kandidátů .

Pro úplnost uvádíme základní informace o školské radě:

  • Školská rada se zřizuje při všech ZŠ i SŠ podle §167 zák. 561/2004.
  • Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

 

U příležitosti Světového dne laskavosti, který jsme v letošním roce slavili v pondělí 13. listopadu, spustila Nadace Karla Janečka projekt „Jsem laskavec“.  Cílem tohoto projektu bylo ukázat, že laskavost nás mnohdy nic nestojí, a přesto dokáže prozářit den nejenom obdarovanému, ale i dárci samotnému.

Žáci naší školy se rozhodli do tohoto projektu zapojit a zorganizovali na 13. 11. 2017 sbírku suchého pečiva, ovoce a zeleniny ve prospěch chovatelů koní v blízkém okolí školy. Jejich nadšení pro věc bylo tak veliké, že připravené krabice se naplnily během pár minut a bylo třeba shánět nové.

Naše poděkování patří nejen dětem samotným, ale i rodičům, kteří je v jejich snažení podpořili a dali jim tak možnost zažít pocit radosti z toho, že mohu něco udělat ve prospěch někoho jiného. Kéž by takových lidí bylo na světě více!

Mgr. Eva Pallová

 

Během měsíce října se žáci naší školy pustili do řešení úloh nominačního kola Logické olympiády.

Žáci soutěžili v kategoriích A1 pro 1. třídy základních škol, A pro 2. – 5. třídu a B pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií.  V nominačním kole soutěžící vyplnili podle kategorie dvaceti až třicetiminutový on-line test. Nejlepší řešitelé z kategorií A, B a C (pro střední školy) mohou postoupit do krajského semifinále.

Úlohy logické olympiády si u nás vyzkoušely také děti z MŠ Piaristická, které se po tři týdny v naší počítačové učebně zdokonalovaly v práci s myší.

Kategorie A1 si tuto soutěž hlavně osahávala, seznamovala se s typy úloh. Nejlépe se s úkoly popasovali Radana Vozničková a Adam Ptáček. V kategorii B byly naše nejlepší Denisa Bubeníková
a Veronika Rejchrtová úspěšnější než 90 % všech účastníků druhého stupně, ale na postup do krajského semifinále to bohužel nestačilo.

Do krajského finále mezi nejlepší semifinalisty postoupily v kategorii A Eliška Kalinová z 2. třídy a Viktorie Bártová z 5. třídy, která ze 44. účastníků krajského semifinále kategorie A obsadila velmi pěkné 14. místo.

Mgr. Martin Krejčí

Začátkem září se na naší škole již po jedenácté konal výchovně vzdělávací projekt MEZI PRAŽCI MLADĚJOVSKÉ ÚZKOKOLEJKY zaměřený na poznávání historie a přírody regionu.

Vše, co 14 účastnících se žáků během projektu dělalo a vytvořilo je shromážděno ve sborníku a prezentuje se na výstavě, kterou je možné vidět po celý listopad ve vestibulu radnice na náměstí T. G. Masaryka.

Mgr. Vlastimil Novák

Halloween jsme oslavili někteří v maskách, někteří procházkou s lampióny v zámeckých zahradách. Psaní jedniček a dvojek se nám náramně dařilo! Kočičky a medvědi byli také spokojení a matematiku se učíme i hrou a baví nás to!

Jen se na nás podívejte ve fotogalerii…

 

Vážení rodiče,

8. 11. 2017 jsme rozšířili webovou aplikaci o komunikační systém Komens. Jedná se o aplikaci, která slouží k zasílání zpráv mezi učiteli, rodiči nebo žáky. Na rozdíl od e-mailové komunikace zaručuje Komens bezpečné doručení zpráv, snadnou kontrolu přečtení zpráv, pohodlné sdílení některých typů zpráv, atd. E-mailová komunikace je zatížena nevyžádanou poštou, viry, apod. což se zpráv v komunikačním systému netýká.

Bližší nápovědu k systému Komens naleznete na této adrese: https://napoveda.bakalari.cz/wa_komens.htm

V případě problémů či jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte emailem.

S pozdravem  a přáním pěkného dne

Karel Moravec

Poslední říjnový den a noc jen předzvěstí něčeho tajemného a strašidelného. My se ale nebojíme a vyrobili jsme si obrovitého svítícího ducha a k němu, aby mu nebylo smutno, jsme vydlabali dýně. ..

 Děti z 1. oddělení školní družiny

 

 

    Naše škola je školou udržitelného rozvoje a ekologickou školou Pardubického kraje

              

 

 

 

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com