Telefon: +420 461 311 669
Mobil:    +420 731 449 209
Mobil:    +420 733 539 564 kabinet 2.stupně

Školní družina:
Hana Zmeškalová:  +420 734 392 469
Eva   Krušinová:       +420 734 392 470

E-mail:                    Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka: 6giv2cp

Vážení rodiče,

využívám §24, odstavec 2 školského zákona a vyhlašuji na den 29. 9. 2017 volný den. 

Zároveň Vás chci tímto způsobem upozornit, že tento den není dostupná školní družina a ve školní jídelně se nevaří.

Jaroslava Skácelíková

 

 

Vážení rodiče,

na základě dotazů třídních učitelů, bych Vás rád touto formou informoval, že ve fungování IŽK (Bakaláři) není v současné době žádný problém.

Přístup do IŽK byl odzkoušen v nejvíce používaných prohlížečích Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox. Zároveň byl přístup prověřen i prostřednictvím aplikace jak pro systém iOS (zařízení Apple), tak mobilní zařízení se systémem Android. V souvislosti se systémem Android bych Vás rád ještě upozornil na článek Změna při přihlašování do Internetové žákovské knížky (IŽK), kde je popsán postup pro přenastavení přístupu v souvislosti s dříve provedenou změnou.

Nicméně pokud problémy s přístupem do IŽK stále máte, kontaktujte mne na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
a problém s přístupem budeme řešit individuálně.

Děkuji

Karel Moravec

 

Prvňáčci a jejich básnička

U kostela škola stojí,
chodíme tam rádi do ní.

Učíme se číst a psát,
také kreslit, počítat.

Někdy také cvičíme,
do školy se těšíme.

 Prvňáčci a fotbalový nábor

8. 9. - 9. 9. 2017 se v Brně uskutečnilo Republikové finále OVOV.  Své zástupce měla i ZŠ Kostelní náměstí. Počasí sportování přálo a děti si závody velice užily.  A nejen závody. Obrovskou motivací bylo setkání s úspěšnými olympioniky dob minulých a především současných. Velikou radost měly děti ze setkání s Josefem Dostálem a Míšou Hrubou. 

V konkurenci dětí z celé republiky se neztratili.  Petra Podhorná, ročník 2002 skončila na nádherném třetím místě.  Jakub Koblovský, ročník 2005 se umístil na šestém místě.  Oba ze sebe vydali vše a ve většině disciplin si udělali osobní rekordy.

Oběma velice děkuji za reprezentaci naší školy.

Za učitele TV Mgr. V. Machačová

Někteří přišli s úsměvem, jiní soustředění, ale hlavně to všichni první den zvládli na jedničku!

Pohádkový zvoneček otevřel 28 žákům jejich školní docházku a my jim na té cestě popřejeme hodně štěstí a úspěchů.

Jen málokdo tuší, jak poklidný a rajský kout plný květin, motýlů a včeliček se nachází od letošního jara na dvoře ZŠ Kostelní náměstí. A ačkoliv se k ní z nebe snášejí i další rozmanití tvorové, ona sama z nebe nespadla. Přibližme si cestu, jak k ní „kostelníčci“ přišli.

Město Moravská Třebová vyhlásilo soutěž veřejně prospěšných projektů, které měly vycházet z principů projektu Zdravé město a Agenda 21. Přihlášené projekty měly být na Veřejném fóru 2017 krátce představeny a na místě se hlasovalo, který z nich si zaslouží finanční podporu ve výši 5 000 Kč.

   ...postavy z divadelní hry
V pátek 23. 6. se žáci školy zúčastnili akce „Škola pro město“, v níž moravskotřebovské školy oslavily 760. výročí založení města. Herecky nadaní žáci z 2. stupně si pro tuto příležitost připravili divadelní hříčku, která s velkou nadsázkou připomněla několik významných osobností moravskotřebovské historie (jaké postavy se v divadélku objevily, je uvedeno v příloze). Vyvrcholením představení byla taneční kreace žáků 3. třídy. Žáci svými hereckými výkony opět dokázali, že o budoucnost českého divadla nemusíme mít obavy a budoucích držitelů cen Thálie, Českého lva a Oscara máme ve Třebové víc než dost... 

Mgr. Vlastimil Novák

 

 

Není žádným tajemstvím, že v IX. B je většina žáků mužského pohlaví a holky ve třídě byť v menšině nejsou žádné cimprlíny a s kluky hravě drží krok. Třídní výlety jsou pak plné pohybu a akce. Na poslední dvoudenní školní výlet jsme se letos vypravili do Jeseníků a svůj pobyt v nich jsme nemohli zahájit nikde jinde než v Adrenalinovém parku Jeseník. Lanové centrum, obří houpačka a obří lanovka se staly objektem zájmu žáků. Poté jsme se přesunuli do kempu Bohušov, kde jsme sice strávili noc, ale kdo by šel spát, když si toho žáci mají na chatkách tolik co říci. Druhý den výletu jsme se vydali z Karlovy Studánky po žluté turistické trase údolím Bílé Opavy. Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Obdivovat jsme mohli hned několik vodopádů, četné kaskády, peřeje a skalní útvary. Místní smrkový prales nám poskytl i tolik v tento den vyhledávaný stín. Celý dojem z výletu kazí snad jen skutečnost, že to byl náš poslední společný třídní výlet.   

Mgr. Eva Pallová

 

    Naše škola je školou udržitelného rozvoje a ekologickou školou Pardubického kraje

              

 

 

 

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com